Novorozenci jsou v nemocnici zas o něco více v bezpečí

Příbramská nemocnice má pět nových monitoru dechu pro novorozence.

PŘÍBRAM – Primář dětského oddělení Pavel Marček a ředitel nemocnice Stanislav Holobrada převzali dnes ráno z rukou Miloslavy Stibůrkové regionální manažerky pro Čechy z Nadace Křižovatka pět kusů monitoru dechu určených pro novorozenecké oddělení. Ty pomáhají vybavit české nemocnice, jejich novorozenecká, dětská a JIP oddělení monitory dechu Babysense, který pomáhá v prevenci Syndromu náhlého úmrtí kojence.

Příbramská nemocnice je jednou z prvních, která od Nadace Křižovatka získala pět modernizovaných přístrojů. Té se monitory dočkaly po dvaceti letech své existence. „Líbí se mi změna vypínání. Používal jsem tyto přístroje u svých dětí a když začal houkat, tak než jsem u nich nahmatal tlačítko na vypnutí, tak to byla doba. Tohle je opravdu lepší,“ pochvaloval si změnu primář dětského oddělení příbramské nemocnice Pavel Marček.

Monitory dechu pořídila příbramská nemocnice především kvůli zvýšení bezpečnosti novorozenců. „Děkuji, že nám Nadace Křižovatka vyšla vstříc, protože naše novorozenecké oddělení se prodloužilo a sestřičky to mají někdy k těm dětem opravdu daleko, takže nyní je tu zase o něco bezpečněji,“ řekl Pavel Marček s tím, že k Syndromu náhlého úmrtí dochází jen velmi zřídka. „Pokud to ale zachrání jeden život, tak to má smysl,“ dodal.

Komentáře