Nově na online přenosu ze zastupitelstva lze vidět, kdo jak hlasoval

PŘÍBRAM – Novinkou na online přenosu zasedání městského zastupitelstva ve volebním období 2022 – 2026 je, že diváci přenosu nyní dobře uvidí, jak který ze zastupitelů při jednotlivých bodech hlasoval.

V minulých letech diváci pouze sledovali statický záběr na zasedání, nyní sice kamera opět zabírá celý sál, ale uprostřed je vidět obrazovka, jež je dobře čitelná a na níž se zobrazuje nejen kdo, jak hlasoval, ale i například kdo se hlásí do diskuze a podobně. „V poslední době se na mě obraceli lidé, kteří zasedání sledují, že bohužel není vidět právě kdo, jak hlasoval.  Bohužel pak v zápisu ze zasedání to už nenajdou,“ konstatoval několik dní před pondělním zasedáním zastupitelstva Vladimír Král (Šance pro Příbram), který se na novince domluvil s technickou podporou přenosu.

Od včerejšího zasedání tak nyní má veřejnost možnost vidět přímo na obrazovce postoje jednotlivých zastupitelů. „V tomto směru se vedení města vydalo dobrým směrem, že novinku zavedlo hned od prvního řádného zasedání,“ dodal další zastupitel Marek Školoud (TOP 09).

Komentáře