Muž, který vyhrožoval příbramské nemocnici, je stíhaný na svobodě

PŘÍBRAM – Na začátku listopadu se v příbramské nemocnici konaly policejní manévry kvůli výhružnému telefonátu. Volající muž byl už dopaden a je stíhaný na svobodě. Hrozí mu trest odnětím svobody na šest měsíců až tři léta.

K události došlo ve středu 2. listopadu dopoledne. „Vše začalo tím, že před desátou hodinou zavolal na recepci nemocnice muž, který si nevybíravým slovníkem, v podobě vulgárních slov, chce stěžovat na přístup a chod nemocnice. Pracovnice na recepci se snažila volajícího v jeho výstupu zastavit a předat mu kontakt na konkrétní osobu, která se stížnostmi zabývá. Na to ale muž nereagoval a pokračoval ve svém monologu s tím závěrem, že pohrozil s odkazem na tragickou událost, k níž došlo v ostravské nemocnici. Poté nakonec hovor ukončil,“ uvedla na webu Bezpečná Příbram policejní mluvčí Michaela Richterová.

Do obou nemocničních areálů proto vyrazili policisté společně se strážníky městské policie k zajištění bezpečnosti zaměstnanců, pacientů i návštěvníků. Ten samý den okolo 14. hodiny přijali příbramští policisté hovor od muže, který se k výhružnému telefonátu do nemocnice přiznal. „Kriminalisté ho poté zadrželi a po veškerých potřebných služebních úkonech ho komisař služby kriminální policie a vyšetřování obvinil ze spáchání trestného činu šíření poplašné zprávy,“ dodala Richterová.

Komentáře