Nové autobusy MHD v Příbrami mají problémy

PŘÍBRAM – Na začátku ledna trápí nové autobusy MHD značky Mercedes problémy, tak se můžete na linkách setkat s náhradními, které ale zcela neodpovídají požadavkům nové smlouvy.

Na tuto skutečnost upozornil jeden z občanů vedení města na městském webu. „Chci se zeptat z jakého důvodu dnes jezdil na linkách MHD jeden autobus který není vhodný na provoz MHD byl to značky SOR. Doufám ze se to nebude už opakovat. Myslel jsem si že se to s novou smlouvou zlepší ale jde vidět ze si stejně dopravce děla co chce,“ napsal ve svém dotazu pan František. 

„Tento stav je způsoben odstavením tří Mercedesů. Důvodem jsou popraskaná skla. Jeden z mercedesů je dopravní nehoda z viny našeho řidiče. Druhý vůz od letícího kamene protijedoucího vozidla má vyskleno boční okno a třetí popraskané čelní. Všechna tři vozidla budou přesklena dne 16.1.2020 a ihned navrácena do provozu,“ popsal problémy  autobusů Roman Kurfurst, vedoucí provozu Arriva pro Příbram a Sedlčany. 

Podle něj však nejde o porušení smlouvy. „Ve smlouvě s městem Příbram je uvedeno 18 vozů denní vypravení a dva vozy jako záloha. Tyto vozy musí splňovat standardy požadované smlouvou bez výjimky. Dále je ve smlouvě uvedeno, že dopravce může mít další zálohu v počtu 5 vozidel, které nesmějí být starší 12 let. Ano je pravdou, že vůz má dvoje dveře, ale byla upřednostněna nízkopodlažnost a prostor pro kočárek, případně invalidní vozík a v neposlední řadě barevné provedení. Je velká smůla, že k nehodovým událostem došlo najednou ve dvou dnech. Náhradní vozidlo je roku výroby 2013, nízkopodlažní, červené, takže podmínky smlouvy splňuje. Děkuji za pochopení,“ dodal k celé věci Roman Kurfürst.

Komentáře