Nízkoprahový klub Bedna oslaví třinácté narozeniny a otevře se veřejnosti

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Nízkoprahové zařízení pro děti a mládež Bedna na příbramském sídlišti tento týden oslaví 13 let své existence. Je určené dětem a mládeži ve věku 6-20 let, kteří svůj volný čas  tráví rizikově, nebo jsou ohroženi sociálním znevýhodněním.

Zařízení nabízí svým klientům bezplatný prostor pro trávení volného času, poradenství, podporu v obtížných situacích a možnost doučování. V Příbrami působí již od roku 2010 a od ledna roku 2015 začalo NZDM Bedna poskytovat také terénní službu.

Bedna v březnu oslaví své třinácté narozeniny. V předchozím roce se její pracovníci ještě nestihli zcela vypořádat s důsledky doznívající pandemie covidu-19 a už museli čelit novým výzvám vzniklým v souvislosti s ruskou invazí na Ukrajinu. Zmíněné události zkomplikovaly každodenní chod Bedny, ať už zvýšenou nemocností personálu, nebo jejich intenzivní pomocí uprchlíkům v příbramském Krajském asistenčním centru pomoci Ukrajině.

V posledních týdnech pak se o Bedně mluvilo především v souvislosti se stížnostmi lidí bydlících v jejím okolí a nárhem na její přestěhování. Na konci února se na nových prostorách pro klub shodli jeho zástupci s vedením města.

Proto přejeme Bedně k třináctým narozeninám především to, aby v tomto roce již nemusela řešit další nenadálé situace, ale mohla se plně věnovat tomu, co jí jde nejlépe – být bezpečným místem pro setkávání dětí a mladých ze sociálně problematického prostředí. Přejeme také jejím klientům, aby jim pracovníci Bedny byli nadále tolik potřebnou oporou v mnoha oblastech života.

A pokud Vás zajímá, jak to v Bedně vypadá, co vlastně její pracovníci dělají, nebo pokud jim chcete popřát osobně, přijďte ve čtvrtek 9. března do jejich sídla na adrese Budovatelů 116 v Příbrami, kde pro Vás nechají v tento den otevřené dveře.

Narozeniny NZDM Bedna

Datum: 9. 3. 2023

Místo konání: NZDM Bedna, Budovatelů 116, 261 01, Příbram VIII

Program:

14:00-18:00 Den otevřených dveří pro širokou veřejnost

 

Komentáře