Nemocnice má svou dětskou skupinu, otevřená je i veřejnosti

Nemocnice dnes slavnostně otevřela prostory Dětské skupiny Zdravínek.

PŘÍBRAM– V budově J příbramské nemocnice zahájila dnes provoz Dětská skupina Zdravínek, která je určená jak pro děti zaměstnanců nemocnice, tak jejích služeb mohou využít i příbramské maminky. Celková kapacita skupiny je 24 dětí a ještě není zcela naplněná.

První děti Zdravínek přivítá zítra ráno. „Máme zatím přihlášených sedm dětí ve věku od jednoho roku až do pěti let,“ říká vedoucí personálního a právního odboru Petra Vavrošová, ta je společně s manažerkou ošetřovatelské péče Ivanou Králíčkovu i spoluautorkou nápadu vzniku dětské skupiny v příbramské nemocnici.  

Dětská skupina sídlí v budově J a v přilehlé zahradě a je určená děti od 1 roku až do zahájení povinné školní docházky. Otevřeno je každý pracovní den od 6 do 18 hodin. „Hlavní nápor dětí čekáme až v září, protože začínáme trochu netradičně v květnu a doufáme, že se informace o existenci dětské skupiny rozšíří jak mezi naše zaměstnance tak i příbramskou veřejnost,“ doufá Petra Vavrošová.

Dětská skupina je službou především pro zaměstnankyně nemocnice. „Chceme především vyjít vstříc našim zaměstnankyním, které se tak rychle ji budou moci vrátit do pracovního poměru a tím na trochu pomohou snížit to napětí na trhu práce,“ řekl před slavnostním přestřižením pásky ředitel příbramské nemocnice Stanislav Holobrada.

O děti se budou starat celkem čtyři pracovnice, které nemocnice vybrala ve výběrovém řízení. „O práci v dětské skupině byl velký zájem, takže jsme měli opravdu z čeho vybírat a vybírali jsme opravdu pečlivě,“ dodává na závěr Petra Vavrošová.

Komentáře