Navrhované čekárny pro MHD jsou podle veřejnosti nepraktické

PŘÍBRAM – Nedávno jsme vás informovali, že město obmění dalších dvanáct zastávkových přístřešků, které budou v jednotné formě. Na základě tohoto článku vznikla rozsáhlá diskuze na sociálních sítích, ze které vyplývá, že veřejnost je vnímá jako příliš nevyhovující.

Po vizuální stránce k nim až takové výhrady nemají, dokonce se některým líbí vizuální nápis zastávky na skle. Horší je to však s funkčností. Podle diskutujících jsou menší než ty původní staré, lavička je na nich malá maximálně pro dvě osoby a když prší lidé stojí nalepení na zadní stěně a stejně na ně prší. Také by uvítali umístění USB konektoru, internet zdarma a aktuální časy na světelné tabuli. Tak by podle nich měla vypadat zastávka 21 století.

„Je to jako stát ve skleníku, když mate 34 a praží slunce, tak se tam upečete,“ píše Lída. Podle Zdeňka Havrančíka jsou zase přístřešky „nepohodlné a nepraktické“. Další diskutující Petr Molka píše: „Vizuálně podle mne OK – líbí se mi využití té pískované grafiky na skle, funkčnost ale velmi zaostává. Takže vizuál 4 z 5 hvězdiček a funkčnost 2 z 5 hvězdiček.“

„Ano souhlasím, celoskleněné čekárny jsou nevyhovující pro lidi a nebezpečné pro létající ptáky, kterým často způsobí úraz a smrt. Tak se ptám, proč město staví takové čekárny?“ napsala Eva Zamykalová

„Taky jsem jezdil jen autem a najednou jsem musel busem a na zastávce byla babička a povídá, kdepak se asi proti sluníčku budeme pod tou krásnou skleněnou střechou schovávat. Měla pravdu. Uvedený, kdo tu zastávku navrhnul a i ti kdo ji schválili, měli tím busem vyrazit, než tu blbost schválili. A to se týká všech, co život ostatním navrhují ze židle kanceláře,“ diskuzi uzavřel Milan Duka.

Otázkou tak zůstává, zda vedení města výhrady cestujících na zastávkové přístřešky vezme na vědomí a něco s tím udělá. Je trochu zarážející, že se v našem městě organizují veřejná setkání k parkování, zelené páteři či k některým rekonstrukcím, ale na podobu zastávkových přístřešků se zejména těch, co je využívají, na názor nikdo nezeptal. A zde jsou výsledky. Cestující jsou s nimi nespokojení.

Komentáře