Na Krampus show nemusíte čekat do prosince, v Milevsku je už tuto sobotu

MILEVSKO – Alpští čerti a strašidla, takzvaní krampusové, budou letos poprvé k vidění nejen v Příbrami ale například i v Milevsku. Kdo tedy nechce čekat až do 1. prosince, může vyrazit už tuto sobotu právě tam. Sdružení Milevské maškary a Dům kultury slibují kolem stovky těchto děsivých masek.

Organizátoři, stejně jako u nás, čekají velký zájem veřejnosti a proto celou akci připravili v prostorách letního stadionu.  Areál bude pro návštěvníky přístupný od 16 hodin a o hodinu později začne hrát skupina Fantom. Vlastní Krampus show v 18 hodin. Samotní krampusové budou chodit po atletické dráze a po jejich promenádě bude přímo na stadionu závěrečný ohňostroj. Celou show bude přenášet i velkoplošná obrazovka.

Na rozdíl od Příbrami se ale v Milevsku na tuto akci bude vybírat vstupné ve výši 70 korun. Děti do výšky 120 cm mají vstup zdarma. Ovšem cenu vstupného část veřejnosti kritizuje a poukazuje právě na naše město, kde se bude podobná akce konat zdarma. „Milevsko není tak bohaté město, jako například Příbram, aby si mohlo dovolit vyčlenit jen tak půl milionu korun na takovou akci. Pořadatelé jsou tedy nuceni řešit, jestli vybírat vstupné, které opravdu pokryje pouze náklady a to možná také ne, nebo nepořádat nic. Pevně věřím, že Milevsko chce být kulturní město a chce takové akce mít i za cenu, že si lidé zaplatí 70 korun vstup,“ uvedl v diskuzi na sociální síti Facebook člen občanského sdružení Milevské maškary Michal Horek.

Takže pokud chcete vidět, co vás 1. prosince v Příbrami čeká, anebo se jen už nemůžete dočkat, tak můžete už tuto sobotu zavítat na milevský stadion a podívat se na stovku masek na vlastní oči.  

Komentáře