Na konci měsíce budou zastupitelé schvalovat rozpočet

PŘÍBRAM – Na prvním letošním zasedání v pondělí 28. ledna budou zastupitelé schvalovat rozpočet města na letošní rok. Rozpočet je naplánován jako schodkový s tím, že schodek bude kryt zůstatkem finančních prostředků na účtech města z minulých let.

„Rozpočet je sestaven ze dvou částí – příjmy a výdaje. Příjmy letošního roku jsou navrhovány ve výši 733 milionů korun. Na straně výdajů máme částku 660 milionů korun u běžných výdajů, a 193 milionů korun u kapitálových výdajů,“ uvádí ke skladbě rozpočtu místostarosta Martin Buršík.

Schodek rozpočtu na rok 2019 činí 120 milionů korun a kryt přebytkem běžných příjmů a výdajů, a úsporou finančních prostředků z minulých let. Oproti minulým rokům se bude mnohem více investovat, největší nárůst je právě na investicích

Pokud se podíváme na největší investice letošního roku, můžeme jmenovat například opravu ploché střechy zimního stadionu  za 10 milionů korun, sedmnáctimilionovou investici do Kulturního domu, která půjde na výměnu sedadel v divadle, bezbariérový přístup, či rozvodnu elektřiny. Dokončovat se bude půdní vestavba ZŠ v ulici 28. října. Vysoké finanční prostředky půjdou do místních komunikací. Stavět by se měla také nová parkovací místa v ulici Legionářů a Gen. Kholla, opravy chodníků na Stalingradě či Drkolnově.

V plánu je také výměna rozvodů a úprava povrchu na Komenského náměstí. Opravy se také dočká fasáda radnice a budovy obchodní akademie a dojít by také konečně mělo na avizovanou rekonstrukci aquaparku.

Komentáře