Na Jágra s Plekancem dorazilo téměř dva a půl tisíce diváků

Foto: SZM Příbram

PŘÍBAM – Vzhledem k rekonstrukci kladenského stadionu se hrají Rytíři Kladno „domácí“ utkání na jiných stadionech. Ve čtvrtek 5. srpna se tak utkali na příbramském ledě s Jihlavou. Kladno v Příbrami zvítězilo nad Jihlavou 3:1. Přestože se zápas hrál ve všední den, cestu si na stadion našlo úctyhodných 2416 diváků.

Kladno vedlo celý zápas, za stavu 2:0 snížila Dukla náskok, nicméně poslední brankou na 3:1 zápas definitivně rozhodl Ondřej Machala. Na závěr se konaly i nájezdy pro diváky. Součástí hokejového dne byla také venkovní fanzona a občerstvení. Ve fanzoně bylo možné zahrát si oblíbený stolní hokej Stiga, zastřílet si na bránu a otestovat další hokejové dovednosti, nechyběla chill zona, stánek s merchandisingem Kladna, DJ a když se umoudřilo počasí, nafouknut byl pro děti i slibovaný skákací hrad.

Sportovní zařízení města Příbram (SZM) si akci chválí. „Jsme rádi, že se nám společnými silami s Kladnem podařilo zápas domluvit a zrealizovat právě u nás,“ říká Jan Slaba, ředitel SZM Příbram. 

O občersvení se staralo Kladno, o výčep SeZaM bistro SZM Příbram, které zde poprvé testovalo novinku beerjet, který má v zápůjčce. Na mašinku co natočí až šest piv najednou, se můžete přijít podívat do SeZaM bistra v Areálu Nový rybník, kde bude nyní v provozu minimálně až do konce sezony.  

„Domlouvání tak velké akce, nebylo po covidové odstávce a při současných protiepidemických opatření jednoduché, nicméně jsme do toho šli jako vždy po hlavě a bez váhání a nakonec jsme si plácli,“ říká Slaba. Do užšího výběru Kladna pro pořádání tohoto utkání se dostaly tři stadiony, Kladno si nakonec vybralo pro své první přátelské utkání právě Příbram.

Přesto se prodalo 2416 vstupenek a návštěvnost tak byla více než uspokojivá. SZM Příbram, mimo jiné, pomáhalo Kladnu také se zajištěním cateringu pro VIP zónu. Na akci se nemalým dílem podílel také místní hokejový klub HC Příbram. „Všem, kteří se na akci podíleli, bych za Sportovní zařízení rád poděkoval, myslím, že akce to byla více než vydařená. Pořadatel byl s akcí spokojený, věříme, že i všichni návštěvníci si tento hokejový zážitek s účastí Jardy Jágra, Tomáše Plekance a dalších hokejových hvězd, skvěle užili,“ dodává závěrem ředitel SZM Příbram.

Miroslava Poláková,

tisková mluvčí SZM Příbram

Komentáře