Na cestující MHD už na Drkolnově, v Žežické a Politických vězňů nebude pršet

Stavba nové zastávky ve Slunné ulici na Drkolnově.

PŘÍBRAM – Začaly práce na instalaci nových autobusových zastávek v ulicích Politických vězňů, Slunná, Šachetní a Žežická. Cestujícím MHD tak pomalu končí několika týdenní martyrium, kdy museli často na svůj spoj čekat v dešti bez možnosti se schovat.

Dnes dělníci pracovali na přístřešku ve Slunné ulici, v dalších ulicích už jsou přístřešky zabetonované, ale ještě se na nich bude pracovat. Fakt, že několik týdnů lidé na těchto zastávkách neměli možnost se schovat před deštěm a tabule s jízdními řády byly často jen opřené o strom nebo kiosek, kritizovali někteří obyvatelé na nejen na sociálních sítích.

V letošním dojde k výměně přístřešků na osmi zastávkách. K výše uvedeným čtyřem by měly přibýt do konce roku další čtyři. Na příští rok má město vytipované další, které by potřebovaly výměnu. „Pokud si dobře vzpomínám, tak v návrhu rozpočtu na příští rok je pět zastávek a k tomu jsme přidali ještě dalších pět, které by ze svého rozpočtu udělal odbor silnic,“ řekl příbramský starosta Jindřich Vařeka. Bude ale záležet na schválení městského rozpočtu pro příští rok. O něm budou zastupitelé jednat pravděpodobně v prosinci.

Nový přístřešek stojí také už v Šachetní ulici.

Komentáře