Možnosti sobotního dopoledne doplnila v Sedlčanech procházka po městě s kandidáty

SEDLČANY – Netradiční formu setkání s občany zvolili  v Sedlčanech kandidáti ODS do městského zastupitelstva.

„Chtěli jsme mít možnost diskutovat se obyvateli Sedlčan o volebním programu a přiblížit své priority interaktivní formou přímo na místě,“ říká Ondřej Vodňanský, kandidát na místostarostu. Na návrh Filipa Růzhy se proto kandidáti rozhodli uskutečnit setkání formou procházky se zastaveními podle témat volebního programu. „Při procházce lépe plyne rozhovor, a to usnadňuje dialog, chtěli jsme setkání v co nejméně formálním prostředí,“ dodal.

Zdeněk Šimeček

Procházku zahájil na autobusovém nádraží kandidát na starostu a současný místostarosta Zdeněk Šimeček a představil bod volebního programu týkající se dopravní obslužnosti. V pokročilém stádiu je totiž jednání, které vede s dopravci ohledně zavedení přímé rychlé linky autobusem ze Sedlčan do Prahy. „Tuto možnost považuji za naši prioritu, stejně jako zachování pohodlného vlakového spojení,“ řekl Šimeček. „Stejně jako v jiných oblastech, i tady máme jednotlivé body programu podloženy systematickou prací a konkrétními projekty. Věřím, že se nám brzo podaří dojednat finální podobu a umožnit všem namísto auta využít pohodlné autobusové spojení s Prahou,“ dodal. V době významného růstu cen paliv by rychlejší možnost dojíždění hromadnou dopravou mohla být zajímavou alternativou k individuální automobilové dopravě.

Kromě budoucího využití staré polikliniky, o kterém hovořil Karel Marek, a úprav veřejných prostranství s doplněním zeleně přímo do města, se kterými seznámil přítomné Filip Růzha, doplnil Jaroslav Nádvorník řadu zastavení i zajímavým historickým výkladem. U morového sloupu jsme se dozvěděli o nesmírně zajímavém příběhu autora vzácné barokní sochy Neposkvrněného početí Panny Marie, o kterém se málo ví. Před obchodním domem Rozvoj současně David Bareš nastínil možnosti řešení vizuálního smogu různých nápisů a reklam, který náměstí nepřidává na atraktivitě. Na konci procházky pak čekalo nejvytrvalejší turisty občerstvení a společné opékání buřtů ve sportovním areálu v Luční ulici. Kandidáti se ještě chystají na klasičtější setkání s voliči na sedlčanském náměstí v pondělí 19. září od 15 do 17 hodin.

Komentáře