Začíná se pracovat na odstavném parkovišti na Flusárně. Navázat na něj má i zavedení parkovacích zón

Na Flusárně uvažuje radnice o parkovišti P+R.

PŘÍBRAM – Dvě nové autobusové zastávky u Flusárny jsou už prakticky hotové. Vedení města si od nich slibuje zlepšení parkování v centru, neboť by po výstavby nového parkoviště právě na Flusárně, by měli svá auta tam nechávat lidé, kteří podle radnice nyní přijedou do města z okolních obcí a pak do práce do Prahy či Dobříše pokračují autobusem. Nicméně je otázkou, kolik takových lidí v současné době opravdu je?

Záchytné parkoviště postaví pražská firmu Strabag a.s., která má stavbu realizovat za částku 14 269 571,91 Kč bez DPH. Po dokončení obou zastávek nyní začíná stavba samotného parkoviště. Podle slov starosty Jana Konvalinky by mělo být dokončené ještě v letošním roce. „Následně po tom, v roce 2023, budou nastaveny parkovací zóny. Spolu s tím bude možné zrealizovat myšlenku zrychlené autobusové linky, která by primárně sloužila pro osoby, tzv. pendlery, kteří nechají auto v Příbrami a dále pokračují za prací do Prahy,“ uvedl Konvalinka na webu města. Dle jeho předpokladů by samotná linka mohla začít jezdit na konci prvního pololetí příštího roku.

Samozřejmě v provozu zůstanou i „pomalejší“ spoje do Prahy, které by jezdily po současných trasách jako doposud. Na tyto opatření by zřejmě mělo navázat i zavedení parkovacích zón v centru Příbrami a na sídlišti. Ty původně chtělo město uvést do provozu už letos v létě, ale nakonec od tohoto kroku prozatím upustilo. „Ještě řešíme například otázku ceny pro rezidenty,“ vysvětlil odložení tohoto kroku příbramský starosta.

 

Komentáře