Mladí rybáři uklízeli Rožmitál

Foto: archiv rybářského kroužku

ROŽMITÁL POD TŘEMŠÍNEM – Tradiční dubnová akce „Ukliďme Česko“ opět přivedla do ulic a přírody dobrovolníky z celé země, a mezi nimiž nechyběl ani rybářský kroužek Rožmitál pod Třemšínem. Druhý dubnový pátek se členové tohoto kroužku společně s rodiči a dalšími dobrovolníky sešli k úklidu kolem místních rybníků a jejich okolí.

Letošní akce se zaměřila na údržbu a čistotu rybníků Kuchyňka, Jezu a Sadoňského rybníka v  Rožmitálu. Účastníci se vydali na cestu s pytlíky a rukavicemi, aby vyčistili břehy, parky a zámeckou zahradu, přispívajíce tak k udržení krásného prostředí kolem vodních ploch.

Akce nejenom, že poskytuje praktickou pomoc přírodě, ale také přináší důležitou výchovnou hodnotu pro mladé členy rybářského kroužku. „Děti vidí, že rybařina není jen o chytání ryb, ale i o údržbě a čistotě kolem našich vod,“ říká vedou rybářského kroužku Jaroslava Nassová. s tím, že letošního úklidu se děti zúčastnily v hojném počtu.

Organizátoři akce vyjádřili vděk všem dobrovolníkům a partnerům za jejich podporu a přispění k úspěchu letošního úklidního pochodu. Těší se na další společné akce pro udržení čistoty a krásy jejich města a přírody.

Komentáře