Místostarosta Švenda povede do voleb kandidátku TOP 09

Václav Švenda. Foto: archiv TOP 09

PŘÍBRAM – Za dva a půl měsíce půjdeme opět k volbám, tentokrát k těm komunálním a tak jednotlivé strany a hnutí už pomalu představují své kandidáty. I když letos si oproti předchozím rokům dávají docela načas. Nyní složení své kandidátky oznámila TOP 09.

Po čtyři roky je TOP 09 součástí vládnoucí koalice na příbramské radnici, do podzimních komunálních voleb jde s cílem navázat na dosavadní dobré výsledky a dokončit rozpracované projekty, které jsou klíčové pro rozvoj Příbrami jako moderního města. Lídrem kandidátky bude současný místostarosta Václav Švenda, který i nadále hodlá hájit přesvědčení, že i v Příbrami lze dělat politiku slušně a poctivě.

Václav Švenda hodnotí dosavadní spolupráci na radnici jako velmi pozitivní a pro Příbram přínosnou, zároveň vyjadřuje přání dokončit společně započaté projekty, jejichž realizace přesahuje jedno volební období. „Jsem moc rád, že jsem se mohl v uplynulých čtyřech letech podílet na spoustě pozitivních změn, které se v našem městě odehrály. Chceme v naší práci pro občany pokračovat a dokončit například rekonstrukci akvaparku a projekt Zelené páteře nebo pokračovat v práci na tom, aby parkování v Příbrami nebylo hororovým zážitkem,“ uvádí místostarosta s tím, že volební program nabídne občanům v následujících týdnech.

Z druhého místa bude kandidovat současný člen finančního výboru Marek Školoud, který si klade za cíl větší regulaci hazardu. „Omezení hazardu přispěje k tomu, aby poctivě vydělané peníze zůstávaly u rodin a ne v hracích automatech,“ vysvětluje Školoud a dodává, že dalším klíčovým bodem je pro něj udržení slušné a poctivé politiky ve městě. „Jsme férovou součástí příbramské politiky a loajální součástí koalice. Tento standard si rozhodně hodláme udržet a zůstat tak spolehlivým partnerem pro všechny zastupitele i občany,“ dodává.

I na dalších místech se nachází odborníci, kteří již mají se správou města zkušenosti. První trojici kandidátů uzavírá Monika Ciklerová, sociální pracovnice příbramské nemocnice a členka sociální komise města Příbram, ze čtvrtého místa kandiduje podnikatelka Jana Valterová, která je zároveň členka kulturní a bytové komise města Příbram a na pátém místě kandiduje současný člen rady města Petr Vácha, civilním povoláním psychoterapeut. 

Komentáře