Michalika nahradil Borecký

Petr Borecký (druhý zleva).

STŘEDNÍ ČECHY – Zastupitelstvo Středočeského kraje v pondělí na úvod svého jednání zvolilo náměstkem hejtmanky dosavadního radního pro veřejnou dopravu Petra Boreckého. Ten tak nahradí ve funkci zesnulého Věslava Michalika. Agenda radního pro oblast financí, dotací a inovací bude do doby jmenování nového člena rady přerozdělena mezi jednotlivé radní. 

Nový náměstek hejtmanky Petr Borecký se bude nadále věnovat agendě veřejné dopravy. „Být zvolen náměstkem po této tragické události a nastoupit tak na funkci Věslava Michalika je pro mě velmi obtížné. Udělám však maximum pro to, abychom odkaz tohoto inspirativního člověka nadále rozvíjeli. Současně budu pokračovat ve svěřené agendě veřejné dopravy s cílem maximálně zvýšit kvalitu služby cestujícím v našem kraji,“ říká nově zvolený náměstek pro veřejnou dopravu Petr Borecký.

Jedním z dosavadních úspěchů radního Petra Boreckého je plně dokončená dopravní integrace celého kraje, což představuje historický zlom v rámci krajské veřejné dopravy. Cestující tak po Praze a Středočeském kraji mohou cestovat takzvaně na jednu jízdenku. V oblasti veřejné dopravy je dlouhodobým cílem modernizace dopravních prostředků, ale také budování záchytných parkovišť či aktuálně příprava nových soutěží na autobusové dopravce od roku 2024 a příprava nových soutěží na železniční dopravce.

 

Komentáře