Město zřídí služebnu městské policie na pěší zóně Cíl

Strážníci městské policie Příbram. Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Podle vedení města se množí stížnosti obyvatel žijících v okolí pěší zóny Cíl na problémy s hlukem, vandalství, dodržováním veřejného pořádku, nepřizpůsobivými spoluobčany a podobně. Na základě těchto podnětů se radnice rozhodla v dané lokalitě zřídit služebnu městské policie. Strážnicí by tak měli rychleji reagovat na dané problémy v okolí sídlištní pěší zóny.

Stížnost na radnici podali zástupci v společenství vlastníků ulicích Čechovská a Budovatelů. „Jde hlavně o hlučné projevy mládeže i dospělých osob, o nepořádek a o zhoršený pocit bezpečí na a v okolí pěší zóny Cíl. Jako hlavní původce problémů je v tom dopise označováno volnočasové centrum Bedna a také nepřizpůsobivé osoby navštěvující přilehlé provozovny,“ uvedl na únorovém zasedání zastupitelstva starosta města Jan Konvalinka.

Pěší zóna Cíl. Foto: Město Příbram

Vedení města proto rozhodlo vybudovat v nebytovém prostoru na této pěší zóně novou služebnu městské policie. Na ní se podle starosty už nyní pracuje. „Sloužit v n í budou strážnici jak v denních tak i v nočních hodinách, jejich úkolem bude mimo jiné dohlížet a usměrňovat chování osob v prostoru pěší zóny,“ dodal Konvalinka s tím, že služebna by měla být uvedena do provozu letos v dubnu. Vybavena by měla být zvenčí kamerami a reflektory. Radnice také chce přestěhovat nízkoprahový klub Bedna do jiné části města.

Komentáře