Město zpoplatní další parkovací místa

Nově se bude platit z aparkování i u autobusového nádraží.

PŘÍBRAM – Radnice pokračuje v zavádění placených parkovacích zón. V nejbližší době budou řidiči nově platit za parkování v ulici Čs. Armády a také v části ulice Legionářů. V prvním případě se placení týká parkoviště u autobusového nádraží, v druhém pak úseku od bazénu až po výjezd u budovy archivu, kde by měla vzniknout místa především pro rezidenty.

„Parkoviště u autobusového nádraží bude zařazené do zelené zóny a parkování v ulici Legionářů, konkrétně se to týká stání na pravé straně do modré zóny. Parkoviště u vchodu do malé zimní haly i parkoviště za ní, zpoplatněna nebudou,“ vysvětlil místostarosta Martin Buršík.

Cílem tohoto kroku je podle vedení města, aby se uvolnila další parkovací místa ve městě. „Chceme, aby lidé, kteří do města přijedou z okolí a tady přestupují na autobusy například při cestě do práce, nechávali svá auta na parkovištích typu P+R, která jsou na okrajích města,“ doplnil druhý místostarosta Jan Konvalinka.

Před rokem rozdělilo město typy parkovacích zón ve městě:

Modrá parkovací zóna bude zavedena na parkovišti Uran, na náměstí 17. listopadu, v ulici Osvobození, u Zámečku, na Václavském náměstí, v ulici Střelecká, Zahradnická, Gen. R. Tesaříka, v Jiráskových sadech, Zlatý kříž, na Hornickém náměstí, u nemocnice, u Hvězdičky a v ulici Legionářů. Úhrada za parkování bude 15 korun za hodinu. Provozní doba parkovacího automatu bude od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin, v sobotu od 7 do 12 hodin a rezidenti si budou moci zakoupit parkovací kartu za 200 korun za měsíc a za 600 korun měsíčně bude dostupná pro právnické a podnikající fyzické osoby.

Zelená parkovací zóna – Úhrada za parkování bude 15 korun za hodinu – maximálně 30 korun za den. Provozní doba parkovacího automatu bude od pondělí do pátku od 7 do 18 hodin, v sobotu od sedmi do 12 hodin a rezidenti si nebudou moci zakoupit parkovací kartu, ale bude možné si v parkovacím automatu zakoupit kartu za 120 korun na měsíc (ovšem bez nároku na zajištění místa).

Červená parkovací zóna bude zavedena pouze na nejvytíženějším místě – na náměstí T. G. Masaryka. Úhrada za parkování bude 25 korun za hodinu. Provozní doba parkovacího automatu bude od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin. V této zóně nebudou vydávány rezidentní karty.

Komentáře