Město se zaměří na vjezd aut do Pražské ulice

PŘÍBRAM – Vedení města se zabývalo podnětem části veřejnosti, které vadí, že o víkendech a především v sobotu dopoledne, někteří řidiči nedodržují zákaz vjezdu aut do Pražské ulice. Tato situace nastává prakticky každý víkend na pěší zóně v Pražské ulici.

Radnice proto rozhodla, že vjezdy do Pražské ulice budou o víkendu uzamykány tak, jako je tomu ve všedních dnech, tedy v deset hodin dopoledne. „Věříme, že dojde postupně k pochopení a k respektování ze strany obchodníků a jiných lidí, kteří zde auta nechávají. Pražská opravdu není místo k parkování a obzvláště ne v sobotu dopoledne, kdy jsou obchody otevřené a ulicí se pohybují lidé,“ řekl příbramský starosta Jan Konvalinka.

Důvodem opatření je mimo jiné fakt, že dochází jednak k nebezpečným situacím, ale také je vážně narušovaný ráz i účel prostoru označeného jako pěší zóna. Ta je definována příslušnou dopravní značkou, která je u každého vjezdu do Pražské již několik let osazena. Nejedná se tedy o nově zaváděné opatření, ale o nově kladený důraz na jeho dodržování.

Postup města přivítali podnikatelé ze Spolku Pražské ulice. „Jsme rádi, že se město rozhodlo k opatřením, aby byl dodržovaný zákaz vjezdu aut do Pražské ulice o víkendech,“ řekl předseda spolku Marek Školoud s tím, že je to rozhodně dobrý krok směrem k zákazníkům, kteří navštěvují obchody v Pražské ulici.  

Komentáře