Město přišlo s řešením toulavých koček i přemnožených potkanů

PŘÍBRAM – Jak se ukázalo na posledním zasedání zastupitelstva tak největším problémem Příbrami není nedostatek parkovacích míst, ani chátrající bazén a ani nedostatečná kapacita čističky odpadních vod, nýbrž toulavé kočky. Tento hlavní bod volebního programu zastupitelek za KSČM se konečně ve volebním roce podařilo prosadit na jednání.

Tisková mluvčí příbramských koček Jarmila Potůčková, která se dlouhodobě tímto tématem zabývá, obvinila zastupitelstvo, že všechny dosavadní kroky v této oblasti bylo doslova „pro kočku“. Vedení města uznalo, že toulavé kočky jsou v Příbrami problém a vytvořilo pracovní skupinu za účelem řešení tohoto tématu známou pod názvem Bratrstvo kočičí pracky. Ta má za úkol například spočítat kočičí bezdomovce na území města a zajistit jim důstojné podmínky pro život.

Jako jedna z možností se tak jeví rozšíření působnosti Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram, které se už stará o lidi bez domova právě i o služby pro kočky bez domova. Ve hře je i stavba nízkoprahového kočičího centra a jako vhodná lokalita se jeví pozemek v blízkosti psího parku u Junior klubu, kde zatím „chcípl pes“.

Jako druhá varianta je možnost vytvoření speciální výcvikové složky městské policie, která by z toulavých koček verbovala rekruty do vyhlazovací jednotky pro boj s přemnoženými a podle místostarosty Martina Buršíka i neviditelnými potkany. Radnici by tak odpadla nutnost vypisovat výběrové řízení na funkci městského krysaře…

Jako poslední a zároveň nouzovou variantu pak pracovní skupina města označila tzv. variantu – kvóty, kdy podle informací ze sociálních sítí či příbramských pavlačí je v některých domácnostech na sídlišti i 50 koček v jednom bytě a v jiných, považte, žádná! Radnice by proto v případě nutnosti schválila v rámci platného nouzového stavu vyhlášku o přerozdělování koček do všech příbramských domácností.

Komentáře