Město představilo firmám na tři desítky investičních projektů

Foto: archiv města
PŘÍBRAM – Města se v poslední době čím dál častěji potýkají s malým zájmem firem o veřejné zakázky. Příbram není výjimkou a v poslední době se už několikrát stalo, že se do výběrového řízení nikdo nepřihlásil a muselo být vyhlášené znovu. Proto se radnice v oblasti veřejných zakázek vydala vstříc potencionálním dodavatelům a uspořádala veřejné představení plánu investičních akcí pro letošní rok.
 
Setkání Meet the buyer – poznej svého zadavatele se uskutečnilo v pondělí 2. března  a zúčastnili se jej zástupci jednadvaceti stavebních firem. Jim byly představeny více než tři desítky investičních akcí, které chce město v letošním roce realizovat nebo alespoň vysoutěžit dodavatele. V připravené prezentaci byly představeny jednotlivé projekty, hodnota zakázky, stejně jako přibližný termín vyhlášení výběrového řízení a samotné realizace. 
 
 
„Setkání jsme svolali poprvé a musím přiznat, že jde o skvělou myšlenku. Uskutečnili jsme krok, který je oboustranně prospěšný. Město avizovalo plán vyhlašovaných výběrových řízení v hodnotě nad 500 000 Kč a zástupci stavebních firem vědí, s jakými projekty je možné v letošním roce počítat. Věřím, že prezentace více než tří desítek investičních záměrů stavaře zaujala,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka. 
 
Všichni zúčastnění vyplnili také připravený dotazník, který projde podrobným vyhodnocením. Již nyní je zřejmé, že akce byla přínosná, k čemuž se kladně vyjádřilo 17 z 21 zástupců dodavatelských firem. Ve veřejném představování projektů by město chtělo pokračovat i v budoucnu.
 
 

Komentáře