Město ke skluzavce u Čekalíkovského rybníku postaví lepší přístup

PŘÍBRAM – Radnice reaguje na připomínky některých rodičů, že přistup ke skluzavce v Parku Valle di Ledro u Čekalíkovského rybníka je pro některé děti příliš komplikovaný. Adrenalinový výstup po svahu by měly doplnit ještě pohodlnější schody.

Mezi výtky některých rodičů k novému parku patřilo to, že se dětem na vrchol skluzavky po svahu poměrně špatně dostává, nebo že skluzavka má příliš prudký sklon a děti na konci poměrně razantně „vyplivne“ a podle některých rodičů hrozí například u menších a lehčích dětí, že tvrdě dopadnou na zem. Navíc na konci výstupu, kde děti stoupají ke skluzavce pomocí lana, se občas stává, že děti stojící nahoře tahají za provaz a děti lezoucí nahoru se ho nemohou chytit a vše ukončí až okřiknutí některým z přihlížejících rodičů.

Vedení města tyto připomínky akceptuje a rozhodlo proto o vybudování alternativního přístupu k vrcholu skluzavky. „Původně byl přístup ke skluzavce koncipovaný jako adrenalinový, ale uvědomujeme si, že některým dětem může činit problém ho zdolat. Proto se v jeho blízkosti postaví i klasické schody. V současné době probíhá projektování  s tím, že vybudovány by měly být ještě v letošním roce. Schodiště bude ve stejné podobě, jako jsou ostatní schody v oblasti Čekalíkovského rybníka,“ uvedla tisková mluvčí radnice Eva Švehlová.

Komentáře