Macík vybojoval 4. místo a ještě cestou vytáhl Casaleho z dun

Martin Macík. Foto: Big Shock Team Racing

BISHA – Předposlední 11. etapa letošního extrémně náročného Dakaru úspěšně zdolána. Martin Macík a jeho posádka z týmu Big Shock! Racing porci 346 ostrých a hodně zrádných kilometrů zvládla s překvapivým klidem. Do cíle dorazili čtvrtí a to ještě cestou na trati stihli vytáhnout z duny i kamion týmu Buggyra. V celkovém hodnocení tak sedlčanská posádka poskočila na 7. místo.   

Do 11. etapy startoval Martin Macík navigovaný Františkem Tomáškem a jištěný Davidem Švandou z 6. místa. Ale sedlčanské posádce se celou cestu dařilo držet slušné tempo a postupně se propracovávala kupředu. „Dnešní etapa byla nesmyslně těžká. Přesně, jak organizátoři slibovali. Obrovské nepravidelné duny, náročná navigace, uskákaná rozbitá trasa. Všichni jsme jeli v prachu, kde nebylo nic vidět. Dneska jsme si fakt mákli. Ale moc se nám to líbilo,“ řekl v cíli Martin Macík.

Tentokrát byla podle závodníků trať hodně pestrá. „Projížděli jsme něčím, co se ani nedá popsat – vyschlé pahýly, fešák, boule. Byly tam i obrovské duny, které nebylo snadné přejet. První bodík byl vpravo, ale všichni jsme jeli vlevo. Takže jsme se museli vrátit a skoro celá první pětka se motala na místě.Ale drželi jsme se pořád mezi nejlepšími,“ dodal navigátor František Tomášek.

Posádka žlutého kamionu během své dnešní jízdy také zpozorovala nečekanou situaci – kamion týmu Buggyra, který nutně potřeboval pomoc. Potkali jsme Ignácia, který to zakopal. Já si myslím, že nemělo smysl vůbec nad ničím přemýšlet. Zastavili jsme, vytáhli ho a pokračovali dál. Myslím, že Šiky byl štěstím bez sebe, že někdo zastavil, že nemusel kopat,“ konstatoval Martin Macík.

Nástrahy drsné trati ale dnes potrápily více závodních strojů, které sedlčanská posádka na trati míjela. Tak má Dakar vypadat. Parádní jízda, jaké máme rádi. Ale Dakar končí až poslední etapou. A ta nás čeká zítra. Bude kratší, ale stejně důležitá, jako všechny předcházející,“ říká Martin Macík k zítřejšímu závěru, kdy 44. ročník legendárního dálkového závodu vyvrcholí poslední speciálkou. Ta dakarskou karavanu dovede do cílové rovinky v Džiddě.    

  

Komentáře