Macík otestuje nový kamion na Rallye du Maroc

Foto: archiv týmu Big Shock! Racing

SEDLČANY/MAROKO – Závodník Martin Macík má hotový nový kamion, s níž bude nyní zkoušet štěstí na závodech. Jako první bude Rallye du Maroc, kde „Čendu“, jak nový vůz pokřtil, vyzkouší na trase dlouhé přes 2 300 kilometrů.

Vzhledem k tomu, že se s novým autem chystá i na Dakar 2023, tak je vůz potřeba pořádně otestovat, proto posílil i tychnický tým. Celkem 20 neohrožených mechaniků poskytne podporu nejen závodníkům ze Sedlčan, ale také spřízněným kolegům ze zahraničních týmů, kterým postavili závodní stroje už v minulosti. V marockém bivaku se tak před startem sešla zajímavá společnost.     

Do úvodního prologu startoval Martin Macík s číslem 501 z druhého místa. V kabině s ním seděli zkušení kolegové – navigátor František Tomášek a palubní mechanik David Švanda.  „Marocká rally je opravdu náročná. Čeká nás 6 etap, to je půlka Dakaru. Trať je hodně kamenitá, s dunami, které jsou sice menší než v Saúdské Arábii, ale o to zrádnější. Nová auta v Maroku každý rok téměř zničíme, abychom odhalili jejich slabá místa, a ještě před lednovým Dakarem je dokázali upravit. Na otestování Čendy je Rallye du Maroc ideální. Samozřejmě jsem tátovi slíbil, že budu opatrný,“ říká pilot Martin Macík, jehož otec a šéf týmu MM Technology Martin Macík starší je zároveň hlavním konstruktérem nových závodních vozů.

Na jízdu nového kamionu se všichni členové týmu těší, i když zatím netuší, co všechno je čeká. „Dětské nemoci se nám určitě nevyhnou, budeme si s nimi muset poradit. Proto jsme tady. Je jasné, že budeme opravovat. Co, jak, kdy? To nikdo neví. Ale dali jsme do přípravy nového kamionu všechno, věřím, že pojede dobře. Pravda se ukáže na trati,“ říká palubní mechanik David Švanda. A na výkon nového stroje a výsledky testů je zvědavý také šéf MM Technology Martin Macík starší: „Na novém autě chceme testovat hlavně novinky. Osvědčené části zůstávají nezměněné. Zaměříme se na podvozek, odpružení kabiny a další související vylepšení. Sbíráme také data. Po celém autě máme nainstalovaná čidla, která nám sledují důležité hodnoty. Na základě výsledů budeme před Dakarem auto dál ladit.“ 

Komentáře