Macík je zpět mezi 10 nejrychlejšími

Foto: Big Shock Tema Racing

AL DAWADIMI – Závodníci mají před sebou ještě celou druhou polovinu letošního extrémně náročného Dakaru. Během zbývajících 6 etap se může stát cokoliv. V neděli kamiony po dni volna odstartovaly do 7. etapy čítající 402 ostrých kilometrů. Sedlčanský závodník Martin Macík si vedl velmi dobře. Jeho posádka dnes v cíli byla devátá. A v rámci celkového hodnocení poskočil do TOP 10.   

Posádka Martina Macíka se do další etapy poprvé vydala bez podpory týmového kolegy Martina Šoltyse. Závodníci letošní Dakar hodnotí jako nejnáročnější z dosavadních saudskoarabských ročníků. Rychlosti se letos opět posunuly, konkurence je ve všech kategoriích silná a trať je také velmi technicky složitá. To se projevuje na kondici závodních strojů i jezdců samotných.  Sedlčanský speciál do aktuální speciálky vyjížděl po plánované kompletní generálce, která proběhla během volného dne a po dojetí etapy se zdá, že mechanici odvedli dobrou práci.  

Do další etapy Macík startoval z deváté pozice. U vozu se ale v dunách stále projevuje nižší výkon motoru, který jízdu posádky v některých úsecích přibržďuje. A to byl důvod, proč i dnes – zejména v rozjezdech – posádka několik minut ztratila. I navigačně se dařilo, ačkoliv dnes nebylo snadné udržet pod kontrolou rychle se měnící změny směru. „Pěkná etapa. Navigace dneska docela těžká. Ale František ji dobře zvládnul. Dvakrát nebo třikrát jsme hledali bodík a chvilku jsme se kolem kroutili, než jsme ho dostali. Ale to nám mohlo vzít maximálně minutu a půl, víc ne. S nižším výkonem si v písku připadáme jako na výletě. Ale s umístěním v etapě jsme vzhledem k okolnostem zcela spokojení,“ řekl Martin Macík. 

Komentáře