Příbram připravuje seznam majetku, který lze prodat

PŘÍBRAM – O seznamu majetku ve vlastnictví města, který by bylo možné či dobré prodat, se mluvilo na začátku loňského roku, kdy vedení města chtělo prodat rekreační chatu Granit. Radnice se tehdy rozhodla vytvořit tzv. „semafor“, který by ukazoval, jaký majetek je pro město nezbytný a jaký lze prodat.

„My jsme už před nějakým časem s paní místostarostkou toto zadali k řešení kompetentním odborům, tak aby byl proveden seznam, prozatím objektů, kde by se následně udělal takový semafor, co bude dál s tímto majetkem,“ uvedl tehdy v reakci na zastupitelstvu starosta města Jan Konvalinka.

Současný stav je podle radnice takový, že město má svůj interní materiál, který předalo externí firmě k dalšímu zpracování. „Máme to zpracované vnitřně a zároveň jsme požádali firmu TCG a ta nám zpracovává celou koncepci toho zbytného majetku a přitom využívá toho našeho tak zvaného semaforu. V lednu by k tomu měla být poslední schůzka a pak by to pomalu mělo jít do zastupitelstva,“ prozradila koncem loňského roku k aktuální situaci místostarostka Zorka Brožíková.

Podle jejích slov by se mělo jednat jen o objekty, nikoli pozemky, které byly vyhodnocené pod technologické a stavební stránce, následně rozdělené do skupiny podle potřeby pro město, případně právě k prodeji.

Záměr vypracovat seznam zbytného majetku města ale není žádnou novinkou, o tomto záměru mluvil už v roce 2018 místostarosta Martin Buršík, když ještě záležitost spadala do jeho kompetence. Později tato agenda přešla právě pod místostarostku Zorku Brožíkovou.

Komentáře