Lidem se opravený Novák líbí, vidí ale také některé problémy

Každoročně se na Nováku koná i Příbramská neckyáda

PŘÍBRAM – Na začátku týdne jsme otevřeli otázku, zda v areálu koupaliště Nový rybník vybírat symbolické vstupné nebo ne a to na základě několika názorů pod článkem o zavedení ostrahy areálu. Bohatá diskuze k tomuto tématu ukázala, že veřejnost vnímá některé problémy, které je na koupališti potřeba řešit.

Jak se dalo očekávat, veřejnost je v názoru rozdělená na klasické dvě části. Jedna skupina se domnívá, že zavedení byť symbolického vstupného by odradilo od návštěvy koupaliště vandaly a další pochybné existence, druhá skupina je naopak proti a více méně se shoduje s názorem radnice, že by bylo například poměrně těžké částku odstupňovat podle toho, za jakým účelem, kdo na Novák přišel. No pak byla ještě nepatrná skupina diskutujících, která očividně text článku nečetla nebo jen zběžně a podle toho také jejich názor vypadal…

Nicméně se ukázalo, co veřejnosti na koupališti v současné době vadí. Jednak jsou to už výše zmíněné skupiny bezdomovců, vandalů a případně opilé mládeže, dále pak všude možně poházené nedopalky od cigaret a také to, že si návštěvníci revitalizovaného areálu neváží.  Je ale otázkou, do jaké míry toto má regulovat město prostřednictvím nějaké ostrahy nebo městské policie?

To opravdu chceme, aby na každém rohu stál policajt, který s pendrekem v ruce bude dohlížet na dodržování předpisů a pravidel? To jsme pak v listopadu 89 nemuseli na náměstích zvonit klíči… To opravdu sami nedokážeme kdekoli udržovat pořádek a chovat se tak, abychom neobtěžovali svým jednáním okolí? Doma máme naklizeno a jakmile vytáhneme paty, tak odpadky, nedopalky či prázdné lahve a kelímky musí končit na zemi? On to přeci někdo uklidí…

Ano, někteří mohou namítnout, že buď jsou odpadkové koše v areálu plné, nebo že někde chybí, ale když o tom dokážeme diskutovat na sociálních sítích, co nám brání požadovat po městě a jeho organizacích, aby koše vyváželo častěji, vyzvat je, aby do některých lokalit přidalo víc nádob a podobně… Jenže to jim musíme dát vědět. Dřív se nadávalo především v hospodách, teď se nadává na sociálních sítích, při tom ale řešení máme všichni ve svých rukou. Chybí nám koše? Požadujme je, je to naše právo. Chceme, abychom se na Novém rybníku cítili dobře? Neházejme odpadky a nedopalky na zem pod lavičku, na které sedíme, doma to přeci také neděláme… Vadí nám vandalové, obtěžující opilci… máme městskou policii či nově ostrahu areálu, tak jim s jejich pomocí dejme najevo, že je tam nechceme.

Komentáře