LED panely jízdních řádů jsou již funkční, ale špatně se lidem na zastávce čtou

PŘÍBRAM – LED panely, které jsou umístěné na autobusových zastávkách u II. polikliniky a ukazují příjezdy a odjezdy jsou již od pondělka plně funkční.

Panely po jejich instalaci byly dlouho nefunkční a staly se tak předmětem velké kritiky veřejnosti. „Co se týká LED panelů u II. polikliniky, je zde nadále technický problém, který se dodavatel spolu s námi snaží vyřešit. Bohužel dle sdělení bude tato záležitost trvat ještě minimálně do konce prázdnin,“ k tomu uvedl v červenci místostarosta města Martin Buršík.

Svoje slovo splnil a panely jsou od pondělí 31.srpna funkční. Vyskytl se ale ještě jiný problém a to, že jsou umístěny příliš vysoko a kolmo k zastávce a pokud je chcete dobře přečíst musíte stát skoro ve vozovce. Přitom by je stačilo natočit ve směru příjezdu autobusů nebo více naklopit směrem k chodníku. 

Abyste mohli panel dobře přečíst, musíte stát pod ním a skoro až ve vozovce.
Dobře čitelný je panel z protější zastávky.

„Jako dobrý… věc, kterou ale nemůžu pochopit je, proč ty tabule nejsou naklopeny k chodníku jako v každym normálnim městě. Prostě tak, že když jde člověk na zastávku, aby na ně viděl rovnou a nemusel si jít stoupnout pod jako tydýt – to už je potom totiž jedno jestli to budu číst z jízdního řádu nebo z LED panelu. Navíc ještě v době, kdy se instalujou nový zastávky a ty tabule mohly být součástí. Na mě to působí jako nedodělek. Prostě amatérská práce, stejně jako sloupky v Pražský nebo koncepce parkování,“ uvedl Michal Froněk na sociálních sítích.

Pokud stojíte na zastávce a čekáte na autobus na panel není vůbec vidět.

Příbram, Jiráskovy sady, panely, MHD, zPodle uzavřené smlouvy o dílo instalaci čtyř panelů na zastávkách u II. polikliniky (2 ks) a zastávkách v Jiráskových sadech (2 ks) provádí společnost GEMA s.r.o za nabídkovou cenu 704.000,00 Kč bez DPH. Podle této smlouvy mělo být dílo předáno už 15.12.2019.

smlouva led panely

Autobusová zastávka Jiráskovy Sady, kde máji být instalovány další dva panely

Podle místostarosty města však instalace v Jiráskových sadech narazila na nesouhlas památkářů. „Nadále se také snažíme prosadit zbývající dva LED panely do Jiráskových sadů. Jedná se o dopravní uzel, který by si toto zařízení zasloužil. Stále se nám bohužel nedaří najít místo, na kterém bychom se shodli s Památkovou péčí,“ dodal v červenci místostarosta Martin Buršík. Důvodem nesouhlasu památkářů je fakt, že Jiráskovy sady se nachází v ochranné památkové zóně. Zasahuje do nich totiž ochranné pásmo okolo kostela sv. Jakuba na náměstí T.G.M..

To samozřejmě nabízí otázku, jak a kdo tuto investici připravoval, že teprve po podepsání smlouvy o dílo a zahájení vlastní realizace se řeší takové věci, jako umístění s památkáři, které se mělo řešit při přípravě této zakázky. 

Komentáře