Ladislav Dostál vyznamenán senátorkou Dernerovou a Českým červeným křížem

PRAHA/PŘÍBRAM – V úterý 6. září ve Valdštejnské zahradě se uskutečnil slavnostní ceremoniál bezpříspěvkových dárců krve. Dárci byli ocenění Českým červeným křížem (ČČK) ve spolupráci s Výborem pro zdravotnictví Senátu PČR.

Ocenění předávala senátorka MUDr. Alena Dernerová se zástupkyní oblastního spolku ČČK ve formě stříbrných a zlatých medailí prof. MUDr. Jana Jánského. Také byl jednomu dárci udělen zlatý kříž III. stupně. Po předání ocenění vystoupily zpěvačky Hana Buštíková a Dana Vlková, které zpívaly své známé hity především z 80. let. Nakonec následovala prohlídka Valdštejnského paláce. Mezi oceněnými byl také dvaadvacetiletý Ladislav Dostál z Příbrami, který jako nejmladší obdržel zlatou Janského medaili za 40 bezpříspěvkových odběrů.

Ladislav je už pět let aktivním dárcem krve. „Pro některé je nepochopitelné, že jsem Jánského zlatou medaili získal v tak mladém věku. Je to především tím, že nedaruji jen plnou krev, ale také její složky jako je plazma, erytrocyty a trombocyty. Za tu dobu, co aktivně daruji, jsem byl celkem ve třech zařízení – v Oblastní nemocnici Příbram, v Amber Plasma také v Příbrami, kde jsem daroval opět bez nároku na finanční odměnu a nakonec v Ústřední vojenské nemocnici ve Střešovicích. Velice si vážím Českého červeného kříže, který myslí na nás dárce a snaží se tak šířit osvětu darování krve. Krev je stále tekutina, která se v lidském organismu nedá umělé nahradit,“ říká k své ocenění Ladislav Dostál.

Komentáře