Květník nebo kompostér?

PŘÍBRAM – Květník na Václavském náměstí nemá lehký život. Nejprve dlouho čekal na své osetí a nyní spíš slouží jako kompostér, než k původnímu záměru. No snad se na jaře dočká lepší péče…

Lapálie s výsuvnými sloupky a následně i umístěním květníků v horní i spodní části Pražské ulice by klidně mohla vydat na samostatnou epizodu nějakého sitcomu, bohužel jak se zdá, tak nás čeká pokračování.

Loni téměř za celý rok od jejich instalace nebylo město schopno zajistit v květníku u sloupku na Václavském náměstí vysazení nějakých květin. Situaci vnímal jako žalostnou i starosta Jan Konvalinka a loni v září řekl: „Je to už několik týdnů, co jsem technickým službám zadával, aby se o to postaraly. Vypadá to hrozně, to máte pravdu a příští rok u těch „slavných“ sloupků, jak říkáte, již bude květinová výzdoba v pořádku.“ V závěru loňského roku sice k úpravě květníku došlo, ale dlouho nevydržela.

Podle současného stavu, kdy květník svým obsahem spíš připomíná kompostér (viz. foto), kdy v něm opět bují nekontrolovaně jakási zeleň a k ní někdo přihodil ještě pár uřezaných větví a nemluvě o tom, že často slouží také jako WC a popelník, by se dalo říci, že starosta měl dobrou vůli, ale dopadlo to jako vždycky… A to i přesto, že původně sliboval, že květník bude sloužit svému účelu. „Slibuji, že příští rok se bude skvět nádhernou flórou i kdybych je tam dát já sám, nebo kdybych tam měl dát konvalinky,“ řekl loni v září na tiskové konferenci radnice Jan Konvalinka.

Možná je tak lepší, že si „květník na Václaváku“ ANO nedalo na svůj tradiční předvolební chlubící billboard, kde jinak snad nechybí ve výčtu „úspěchů“ i to, že po použití WC si všichni myjí ruce a vzhledem k tomu, že Janu Konvalinkovi a ANO voliči dali důvěru i na další volební období, tak má další čtyři roky na to, aby tedy do květníku v Pražské ulici vysadil slíbené konvalinky a mohl si ho před volbami v roce 2026 hrdě připsat také na volební plachtu.

Komentáře