Kvalita vody na koupalištích na Příbramsku je stále dobrá

Areál Nový rybník v Příbrami.

PŘÍBRAMSKO – Horké počasí posledních dní přímo vybízí k návštěvě koupališť. Příbramští hygienici provedli tento týden další z pravidelných kontrol sledovaných lokalit.

Dobrou zprávou je, že voda na většině těchto lokalit je momentálně vhodná ke koupání. Dle nejnovějších údajů, datovaných k 10. červenci, byla voda v lokalitách VN Orlík – Lavičky, VN Orlík – Popelíky, VN Orlík – Trhovky, VN Slapy – Živohošť, SR Kymevo Hrachov, VN Slapy – Županovice a VN Orlík – Podskalí vhodná ke koupání. Stejná situace je také na koupalištích Nový rybník v Příbrami, na koupališti v Březnici a na biotopu Jince.  

Bohužel, Pilský rybník v tuto chvíli nenabízí optimální podmínky pro koupání. Voda tam má zhoršenou jakost s vysokým obsahem sinic a chlorofylu, a proto není podle hygieniků vhodná ke koupání, zejména pro citlivé jedince.

Je dobré si uvědomit, že kvalita vody na koupalištích se může časem měnit, a proto je vždy vhodné pravidelně sledovat aktualizace a upozornění poskytované místními orgány.

Pokud plánujete vychutnat si osvěžující koupání v horkých letních dnech, doporučujeme zamířit na jedno z koupališť s vodou hodnocenou jako vhodnou ke koupání. Mějte na paměti, že zdraví a bezpečnost jsou vždy na prvním místě.

Komentáře