Kruhový objezd pod kulturním domem se o krůček přiblížil k realizaci

Ilustrační foto.

PŘÍBRAM – Vedení města už delší dobu plánuje vybudovat nový kruhový objezd na křižovatce ulic Legionářů a Osvobození, která se nachází mezi bazénem a kulturním domem.

Při plánování této investiční akce se však narazilo na problém v podobě přeložky elektrického kabelu vysokého napětí. Vedení města na svém posledním zářijovém jednáním schválilo uzavření smlouvy z ČEZem o preložce tohoto kabelu a tím se opět přiblížilo o krůček k realizaci plánované okružní křižovatky. Bohužel se však tato investice předložkou kabelu značně prodraží, město za ní zaplatí částku 730 337,- Kč bez DPH. 

Vedení města si od této stavby především slibuje zklidnění dopravy v tomto místě. „Máme i odborníky potvrzené, že kruhový objezd v této lokalitě dopravu opravdu zklidní. Některá vozidla jedoucí po třídě Osvobození už nyní nerespektují povolenou rychlost,“ k tomu už dříve řekl starosta Jan Konvalinka.

Zastupitel za ODS Miroslav Peterka v souvislosti s výstavbou kruhové objezdu vyslovil pochybnosti v tom smyslu, že ve směru od Q-klubu budou řidiči vjíždět na něj do kopce. „A ne každý rozjezdy do kopce úplně zvládá a obávám se, že se tam mohou tvořit i fronty,“ řekl Peterka na jednom ze zasedani zastupitelstva.

Tomuto tématu jsme se také věnovali v této reportáži :

 

 

 

 

Komentáře