Krásy středního Povltaví odhaluje vrchol Milady

Rozhledna Milada.

PŘEDNÍ CHLUM – Před rokem zahájila provoz nová rozhledna Milada na vrchu Krchov u Předního Chlumu. Z třicetimetrové dřevěné věže, která má devět pater, mohou turisté obdivovat krásy nejen okolí Solenic a Orlické přehrady, ale vidět je i vrch Maková, Krásná Hora, Kamýk nad Vltavou a za příznivého počasí i vrcholky Šumavy.

Rozhledna stojí v místech, kde v minulém století stávaly dřevěné rampy pro rogalisty. Z nich na rogalu létal i majitel a provozovatel rozhledny Radomil Kessl, který v těchto místech začal před čtyřmi roky svépomocí stavět rozhlednu. Jeho cílem bylo, aby si veřejnost se mohla kochat krásnou přírodou kolem Vltavy. Jméno Milada věži dal po svojí mamince.

Stavba rozhledny vyšla na částku kolem dvou miliónů korun. Po dobu letních prázdnin je provoz každodenní, v čase od 10 do 19 hodin a na podzim v září a říjnu bude otevřeno o sobotách, nedělích a svátcích od 10 do 17 hodin. V době kdy je rozhledna uzavřená, máte možnost si koupit turistickou známku v nedaleké obci Milešov nad Vltavou, celoročně na obecním úřadě na pobočce České pošty.

Komentáře