Kraj zahájil podávání nominací na Cenu hejtmanky

Foto: Středočeský kraj

STŘEDNÍ ČECHY – Hejtmanka Petra Pecková vyhlásila další ročník ankety Cena hejtmanky. Cena hejtmanky je oceněním za vynikající občanské zásluhy o rozvoj Středočeského kraje a hrdinské a jiné výjimečné činy jednotlivých osob. Uzávěrka nominací je 15. listopadu letošního roku.

 „Cenu hejtmanky beru jako ocenění výjimečným lidem, o kterých mnohdy ví jen jejich nejbližší okolí. Přitom mají za sebou činy nebo životní příběhy, za které jim patří uznání a které se mohou stát inspirací pro ostatní. Právě dobré vzory okolo nás jsou tím, co nás obohacuje, co utváří a ovlivňuje společnost a mezilidské vztahy. Budu moc ráda, když si lidé najdou čas a zamyslí se nad tím, kdo by si ocenění zasloužil, a následně svého kandidáta nominují,“ uvedla hejtmanka Petra Pecková.

Cena hejtmanky je udělována v těchto kategoriích:

  • Hrdinský čin a společenská odpovědnost
  • Kultura
  • Sport
  • Vzdělávání
  • Věda a výzkum
  • Pracovník veřejného sektoru
  • Podnikatel / podnikatelka
  • Cena veřejnosti

Kromě elektronické možnosti nominace je možné také zaslání návrhu poštou na adresu Krajský úřad Středočeského kraje, Odbor KHT, Zborovská 11, Praha 5, 150 21, případně osobní doručení na podatelnu Krajského úřadu. Na obálku je třeba napsat Cena hejtmanky. Nominační formuláře, na kterých musí být písemná nominace podána, jsou k dispozici na webových stránkách kraje. Nezbytnou přílohou jsou souhlasy se zpracováním osobních údajů, které jsou rovněž ke stažení na webu kraje.

O výběru oceněného v prvních sedmi kategoriích rozhoduje na základě nominací hodnotící komise, o vítězi v poslední kategorii se rozhoduje prostřednictvím hlasování veřejnosti, které proběhne na základě zpracovaných medailonků ze všech řádně zaslaných nominací.  Hodnotící komise je složená mimo jiné ze zástupců klubů jednotlivých stran zastupitelstva Středočeského kraje a dalších přizvaných osobností.

Veškeré informace naleznou zájemci na webových stránkách kraje. Nejjednodušším způsobem, jak někoho navrhnout, je vyplnění elektronického formuláře na webu kraje.

Komentáře