Koronavirus se zatím domovu seniorů v Příbrami vyhnul, vedení nyní řeší podobu Vánoc

Foto: Tomáš Cipra

PŘÍBRAM – Při druhé vlně pandemie koronaviru se nepodařilo zcela uchránit nejrizikovější skupinu potenciální pacientů – seniory. Nicméně Příbram je v tomto směru výjimkou.

Tuto pozitivní zprávu potvrdily testy, které už téměř čtyři týdny v domově probíhají. „Na počátku jsme se museli částečně vypořádat s občasným výpadkem zaměstnanců z důvodů karantény nebo třeba péče o děti, kdy se týtkalo zhruba třetiny zaměstanců, ale podařilo se to vyřešit. Co se týče našich klientů, tak v tomto směru se nám koronavirus zaplaťpánbůh vyhnul a zatím nemáme žádný pozitivní záchyt, ale nechci to zakřiknout,“ říká ředitel Centra sociálních a zdravotních služeb města Příbram Tomáš Cipra. Testování klientů domova má trvat do 3. prosince a u zaměstnanců až do konce nouzového stavu, tedy zatím do 12. prosince. Testuje se jednou za pět dní a nyní běží už jeho čtvrtá fáze. Definitivní výsledky testování jak obyvatel domova, tak personálu bude mít za několik dní.

V současné době ale už řeší další problém – jak budou vypadat letošní vánoční svátky. „Vzhledem k tomu, že budou omezené návštěvy, tak čekáme, jak se bude situace vyvíjet dál, ale už nyní pracujeme na tom, co můžeme naším lidem nabídnout,“ vysvětluje Cipra s tím, že už je jasné, že o vánočních svátcích budou platit omezení návštěv a podobně, ale Centrum chce, aby se svátky i s těmito opatřeními uskutečnily co možná nejpřirozeněji.

V rámci projektu Ježíškova vnoučata, což je projekt Českého rozhlasu, který plní vánoční přání lidí v domovech důchodců, bude příbramskému domovu pořízena audio sestava pro lepší poslech k televizi ve společenské místnosti, na které bude možné sledovat i online letošní adventní program.

Komentáře