Kola stále lákají zloděje. Dvě zmizela ze sklepa v Příbrami VII

Ilustrační foto.

PŘÍBRAMSKO – Na sklepy upírají zloději svou pozornost celoročně, dobře vědí, že v nich lidé mají uskladněná kola, lyžařské vybavení, nářadí, pneumatiky, alkohol, potraviny apod. Nejčastější majetkovou trestnou činností na Příbramsku je právě vloupání do ostatních objektů, což jsou sklepy, garáže a kůlny. V loňském roce řešili policisté 167 takových případů.

Někdy během pondělí či úterý vstoupil neznámý pachatel do bytového domu na Příbram VIII, poté rozlomil vložku zámku dveří do sklepních prostor, následně překonal jistící řetěz u sklepní kóje a ukradl tam dvě horská kola v hodnotě 25 tisíc korun. „Loni bylo odcizeno celkem 47 jízdních kol, z velké části ze sklepů,“ dodala policejní komisařka prevence Monika Schindlová.

Předcházet těmto krádežím mohou občané už tím, že si rozmyslí, co ve svém sklepě zanechají uskladněné, nemělo by jít o nic hodnotného. Pokud tam takové věci přesto dávají, měli by dbát na zabezpečení. „Petlice s visacím zámkem není pro zloděje žádnou velkou překážkou. Důležité je především řádné uzamčení vchodových dveří do domu i přístupových dveří ke sklepům a také nevpouštět žádné cizí lidi do budovy,“ připomíná několik hlavních zásad prevence komisařka Schindlová.

Co se týká jízdních kol, ty také ještě ve sklepě či kolárně zajistit kvalitním zámkem, a to k pevné kotvě nebo využít bezpečnostního držáku na kolo. „Pomoci dopadnout pachatele mohou i sami obyvatelé tím, že si budou více všímat svého okolí a upozorní policii včas na pohyb podezřelých osob v domě,“ dodala závěrem příbramská policejní komisařka prevence.

Komentáře