Město tento týden uzavře lávku u Čekalíkovského rybníku

Lávka u Čekalíkovského rybníku. Foto: město Příbram

PŘÍBRAM – V roce 2018 se zjistilo, že po dobu šestnácti let nikdo neprováděl kontrolu lávek a mostů na území města. Mnohé z nich jsou v havarijním stavu a po dalších letech debat se začíná s opravou prvních z nich. V současné době se pracuje na třech lávkách přes Příbramský potok.

Město totiž tento týden uzavře další lávku pro pěší a to u Čekalíkovského rybníku. Naopak provizorně bude otevřena lávka Na Flusárně. „Třetí lávkou v pořadí, která se letos dočká výměny je lávka u Čekalíkovského rybníka. Uzavřena bude od 7. března, chodci budou od tohoto termínu moci provizorně využívat rekonstruovanou lávku na Flusárně,“ uvedla tisková mluvčí města Eva Švehlová.

Lávka přes Příbramský potok u Čekalíkovského rybníka a lávka v ulici Na Flusárně jsou od sebe vzdáleny pár stovek metrů. Přestavbu těchto lávek vysoutěžila Stavební firma Hobst a. s., za celkovou částku 7 712 476 Kč vč. DPH s tím, že termín realizace každé z lávek je tři a půl měsíce.

Práce na lávce na Flusárně začaly v polovině ledna. Nyní je lávka ve stavu, kdy s účinností od 7. března může být otevřena v provizorním režimu. Od tohoto termínu bude uzavřena lávka u Čekalíkovského rybníka a začne její přestavba. „Souběhem prací na obou lávkách, přičemž lokalita bude průchozí přes lávku na Flusárně, dojde k určitému zkrácení termínu realizace,“ dodala Švehlová.

Ve správě města je na Litavce celkem 18 mostů nebo lávek z 20 možných. Přes Příbramský potok pak vede dokonce o 26 staveb, o které se město stará. O další se pak stará buď Středočeský kraj, nebo Ředitelství silnic a dálnic.

Komentáře