Klasická hudba zítra potěší návštěvníky i personál nemocnice

Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM  – Festival Antonína Dvořáka se opět po roce vrátí do Oblastní nemocnice v Příbrami. Zítra zazní na recepci nemocnice a před jejím vchodem klasická hudba v podání profesionálů a žáků základních uměleckých škol z Příbrami.

Poprvé to bude v 11 hodin. Vystoupení se nazývá „Dostaveníčko“ a v prostoru před nemocnicí se představí kvartet zobcových fléten ZUŠ na náměstí TGM Příbram a sbor ze ZUŠ A. Dvořáka. Spolu s nimi zahraje i žesťový kvintet Brastet.

Ve  13 hodin se pacienti, návštěvníci i zaměstnanci nemocnice mohou těšit na vystoupení „Pohlazení po duši“, které obstará pěvecký soubor Canzonetta ZUŠ na náměstí TGM v Příbrami a smyčcové Kairovo kvarteto. Odehraje se ve foyer naší nemocnice.

 „V těchto koncertech se ruší odstup mezi umělci a diváky. Divák se stává nedílnou součástí uměleckého výkonu a zažije hudbu zevnitř tělesa, které jí provádí. Divák je nejen v centru dění, ale také si zazpívá a přímo ovlivní konečný výsledek koncertu,“ říká ke Dnu s Antonínem Dvořákem ředitelka festivalu Albína Houšková.

Koncerty se uskuteční 4. června od 11 (prostor před vchodem) a od 13 hodin (prostor hlavní recepce). Vstup je zdarma. Jste srdečně zváni.

Komentáře