K naučné stezce na Padáku je nebezpečný přístup

PŘÍBRAM – Pokud se vydáte na procházku do areálu Nového rybníka, narazíte u nově vybudované in-line dráhy na tabuli odkazující na naučnou stezku na Padáku. Přístup k ní je však z těchto míst dosti komplikovaný, tabule a dřevěná šipka vás odkazuje k tomu, aby jste přešli velice frekventovanou a tudíž nebezpečnou Milínskou ulici.

Navíc je přechod, který ale žádným přechodem ani není, mimo Příbram a tak rychlost pohybujících se vozidel dosahuje až 90 km/h a přejít ji je přece jen s ohledem, že může jít i o děti, velmi nebezpečné. Pokud však ve zdraví a bezpečně překonáte tuto silnici čeká na vás naučná stezka, kde se prostřednictvím informačních tabulí seznámíte s přírodními jevy, jako jsou fotosyntéza, vodní režim, vady dřeva, určování letokruhů, poznávání listnaných a jehličnatých dřevin, s potravním řetězcem a dalšími zajímavostmi.

Natočili jsme krátké video, jak vypadá přechod k naučné stezce Padák od Nového rybníka.

V souvislosti s tím se na vedení města obrátili někteří občané, zda by nebylo možné zajistit od areálu Nového rybníka k naučné stazce Padák poněkud bezpečnější přístup.

„Komunikace vedoucí mezi Novým rybníkem a Padákem nenáleží městu Příbram. Nemám informace o tom, že by zde její správce uvažoval o zřízení přechodu či označení míst k přecházení. Musíme si uvědomit, že přecházení po takto frekventované komunikaci, kde se vozidla pohybují velkou rychlostí, může být nebezpečné. V současné době probíhá realizace projektu s názvem „Přes Kaňku bezpečně na Padák“. V rámci této stavby je budována spojovací cesta po druhé straně vozovky. I když se nejedná o spojení ideální, myslím tím od naučné stezky Nového rybníka, může jít o bezpečnější variantu frekventované vozovky,“ reagoval na podnět od občanů starosta města Jan Konvalinka.

Bohužel, lávka budovaná v rámci projektu „Přes Kaňku bezpečně na Padák“, je ale umístěná spíše pro přístup od Rynečku a pokud by ji měli využít návštěvníci, kteří jsou na procházce na Novém rybníku, tak to tedy mají hodně z ruky a navíc by museli několikrát přejít další silnice.

realizovaný projekt „Přes Kaňku na Padák bezpečně“

Tak pokud půjdete na procházku na Novák a necháte se tam zlákat tabulemi odkazující na naučnou stezku na Padáku, budete muset dbát zvýšené opatrnosti při přecházení Milínské ulice, nebo si podle rady starosty města trochu zajít.

 

Komentáře