Junior nyní patří dělníkům

PŘÍBRAM – Po více jak roce od jeho uzavření, začaly konečně stavební práce v hudebním klubu Junior. Podle radnice by jeho rekonstrukce měla skončit na jaře. V současné době se pracuje například na bezbariérovém přístupu. Celkem vyjde rekonstrukce na víc jak 16 miliónů korun.

V plánu je také rozšíření sociálního zázemí. Zmizela už střecha terasy a venkovní krb. Budovu je potřeba odizolovat, aby se zabránilo vlhkosti, čeká ji zateplení a vzniknou tam nové místnosti či nové podium. Podle záměru vedení města by měl být Junior klub multifunkční s programem po celý týden. Plánuje se zapojení škol, pořádání přednášek, besed, promítání a podobně. Po dokončení oprav by budova měla podle radnice sloužit jako občerstvení pro kolemjdoucí a uživatele plánované blízké inline dráhy a skateparku. Počítá se také s tím, že by klub měl být v provozu po celý týden a nikoli jen o víkendech, jak tomu bývalo v minulosti. Vybrat by si programu měli téměř všechny věkové skupiny.

Záměr rekonstrukce je ale od začátku také terčem kritiky. S představou města a s rozsahem finančních nákladů nesouhlasil jak bývalý nájemce podnikatel Martin Severa, který podle svých slov nabízel městu investici ve výši tří miliónů korun do oprav Junioru výměnou za prodloužení nájemní smlouvy. Navíc by klub renovoval bez jeho uzavření.

Výši celkové investice kritizuje také opoziční zastupitel Petr Kareš, který si myslí, že je vzhledem k tomu, co všechno se má v klubu opravovat a přestavět, přemrštěná. Podle něj také pouze jen velmi těžko uskutečnit navrhovaný široký záběr programu, který by měl oslovovat děti i rockery. Zatím také není jasné, zda po otevření bude klub provozovat samo město, nebo bude hledat nového nájemce.

Komentáře