Jan Konvalinka: Jak razantní škrty budou, ukážou následující týdny

PŘÍBRAM – Vedení města ke konci tohoto týdne také řešila ekonomický dopad na město po vyhlášení nouzového stavu v republice. O čem se přesně jednalo, trochu odkryl starosta města ve svém vyjádření na jeho facebookovém profilu.

„Kromě jiných věcí, začali jsme tento týden řešit i ekonomický dopad na město. Je nad slunce jasné, že výrazně klesnou příjmy. Ať už z daní nebo z poplatků. Kola ekonomiky se nyní otáčí velmi pomalu, málo se vyrábí, málo se prodává, málo se utrácí. Město neinkasuje peníze z parkování a z MHD. Dnes jsme dokonce rozhodli o dočasném snížení nájmů v městských nebytových prostorech, což bude znamenat taky menší příjmy do městské kasy,“ uvedl starosta města Jan Konvalinka.

Velké ztráty podle starosty města vznikají u příspěvkových organizací. Nejvíce u divadla, knihovny a sportovních zařízení. Tam se můžeme mluvit o desítkách až stovkách tisíc denně. „Menší příjmy a vysoké ztráty budou znamenat díru v rozpočtu velikosti asi 150 milionů korun. A to za předpokladu, že současný stav bude trvat tři měsíce a ne déle. Rozpočet na letošek byl nastaven na dobu prosperity a ekonomické konjunktury, ne na krizi. Pracujeme seznamu toho, co můžeme pro letošek oželet, aby to neohrozilo chod města a jeho ekonomickou kondici,“ doplnil starosta.

Svůj příspěvek ale starosta města končí optimisticky. „Půjde to, akorát se budeme muset obejít bez některých investic. Omezeny budou i provozní výdaje. Jak razantní škrty budou, ukážou následující týdny,“ zakončil Jan Konvalinka.

 

Komentáře