Jak na bazén z pohledu Šance pro Příbram?

Názory v rubrice „Váš názor“ se nemusí shodovat s názory redakce.

PŘÍBRAM – Poslední zasedání městského zastupitelstva se opět dlouze zabývalo situací okolo bazénu. Podle slov opozičního zastupitele Aleše Baráška, získává tato anabáze až nezdravou pozornost a prioritu. Sám nabídl řešení, které by podle něj nebylo pro město finančně ani časově náročné, jeho text níže přikládáme:

Bazén. Anabáze, která nebere konce. A řešení je přitom jednoduché – na místě současného bazénu vybudovat nový, provozně úsporný a moderní bazén. Maximální cena 250 milionů.  Tečka.

Proč stavět dražší, když okolo sebe vidíme podobné stavby za tyto peníze?

Před uzavřením nynějšího aquaparku vybudovat nový bazén – malý, úsporný, pro potřeby škol, seniorů, dětí – a to v prostoru plánovaného atletického stadionu a nové multifunkční haly. Podobný, jaké jsou třeba u hotelů. K atletickému stadionu, ubytování a hale se to bude náramně hodit. Maximální cena 50 milionů. Tečka.

Bazén není nic složitého, jen vědět jak na to. A to vedení radnice neví. A kupí jednu chybu za druhou. Opakuje ty samé chyby pořád dokola. Nenaslouchá, přitom o tomto řešení ví od prosince 2022.

Vedení radnice připravuje podklady pouze pro jednu variantu a ztrácí čas – pravděpodobnost, že varianta výstavby bazénu na místě současného venkovního vyjde, je nízká. I kdyby byla výstavba možná, je to ve finále velmi drahé řešení. Zatím ani nevíme, z čeho chce radnice výstavbu financovat. Jen si představte, že byste takto plánovali doma. To by asi nešlo. Ne tak na radnici.

Proč radnice námi nabízenou variantu přehlíží? Proč více nezkoumá, jak ji zrealizovat?

Radnice raději podporuje variantu, která je zbytečně drahá. Nejen samotná výstavba ale i následné akce – další hala vedle haly, která nemá patřičné technické parametry. Prohlášení vedení radnice, že jakákoliv hala je lepší než žádná, je úsměvné. Už i proto, že to bude rekonstrukce a nevíme, kolik nás to bude stát.

Existují plány na novou, moderní, multifunkční halu. Tudy vede cesta, chceme posunout Příbram dále. Ne jen stále vše rekonstruovat.

A to nemluvíme o tom, že Příbram přijde o „venkáč“. Něco, co funguje. Téměř každá obec má „koupák“. Příbram ho má, ale ruší ho…

Aleš Barášek,

zastupitel, Šance pro Příbram

Komentáře