Házenkáři měli opět nabitý program

Příbramští minižáci. Foto: archiv TJ Spartak Příbram

PŘÍBRAM – Během víkendu absolvovali příbramští házenkáři hned čtyři akce. Mladší dorost vyrazil jen změřit síly do Kutné Hory, starší žákyně zavítaly do Liberce, mladším žákům poskytly útočiště Neratovice a minižáci navštívili Kolín.

Minižáci

Tentokrát příbramští minižáci cestovali do kolínských rovin. Hrálo se v tělocvičně místní stavební střední školy, již tradičně bez ukazatele skóre. Délka jednoho zápasu byla pořadateli stanovena na 10 minut. Příbramáci nasadili do turnaje opět dvě družstva, která se potkala s týmy z Kutné Hory 2x, Bělé pod Bezdězem 2x, Úval 2x, Zruče nad Sázavou 2x, Kolína 2x, Kostelce nad Labem a Mladou Boleslaví.

Všechny děti odjížděly na turnaj s velmi bojovnou náladou, což se promítlo i v jejich nasazení. Oba výběry sehrály velmi vyrovnané zápasy, při kterých bylo vidět i spousta pěkných a povedených akcí. Bylo vidět, že pravidelné tréninky jim svědčí a svou hru opět posunuly dál.

Další turnaj odehrají již 21.10. v Úvalech u Prahy

Sestava:

Příbram 1 : Hýlánová, Stloukalová M, Křenek, Schlitzenbauer, Macháček, Solnař

Příbram 2í : Horáková, Stloukalová A, Tvrdoňová, Schlitzenbauerová, Stanišová, Veselá,

Eva a Lucie Procházkovy

Starší žákyně

Házenkářky z Příbrami vyrazily na svůj další turnaj, tentokrát do Liberce. Museli se tentokrát obejít bez své kapitánky a nejlepší střelkyně Fišerové, kterou skolila viróza. Na turnaj vyrazily poprvé Pelikánová a Kantorová. Trenéři opět hodně točili sestavou, aby si všechna děvčata zahrála a mohla tak sbírat cenné zkušenosti v soubojích proti starším a vyhranějším soupeřkám. Děvčata postupně zlepšovala svůj výkon jak v obraně, tak v útoku, kde byl bohužel největší problém v zakončování a proměňování šancí. Družstvo táhla svým výkonem Lubasová, které v obraně a rozehrávce velice dobře pomáhala Lakomá L., bohužel se ovšem nedokázala prosazovat střelecky.

„Naše holky jsou klasicky na těchto turnajích suverénně nejmladším a nejméně zkušeným výběrem. Holky ovšem musím za nasazení pochválit. Až na první zápas, kde se jim bohužel rozklepala kolena, se snažily bojovat a i když to podle výsledků tak nevypadá, nedaly soupeřkám nic zadarmo. Určitě byl tento turnaj pro ně přínosem pro jejich další práci“ uvedl příbramský trenér Pavel Pecka.

Sestava:

Jurásková, Votánková – Krejzová, Kantorová, Vaďurová 3, Lubasová 17, Božková 1, Slavíčková,

Lakomá L. 2, Lakomá N. 1, Pelikánová

Výsledky:

DHC Most – TJ Spartak Příbram 35:2 ( 16:2 )

TJ Spartak Příbram – Sokol Kobylisy „B“ 4:23 ( 1:10 )

TJ Spartak Příbram – TJ Astra Praha 4:23 ( 3:11 )

DHK Liberec – TJ Spartak Příbram 15:5 ( 6:4 )

TJ Spartak Příbram – Házená Mělník 9:18 ( 5:9 )

Pavel Pecka a Dušan Pekárek

Komentáře