Hasiči přes noc zlikvidovali požár v areálu firmy Ravak

PŘÍBRAM – Celkem 16 jednotek hasičů zasahovalo v pátek a v noci na sobotu u požáru haly v Příbrami. V průmyslovém areálu se tam vznítila budova výrobce bazénů a koupelen Ravak. Černý stoupající kouř byl vidět několik kilometrů daleko. Vyhlášený byl třetí ze čtyř stupňů poplachu. Hasiči museli evakuovat osm zaměstnanců, nikomu se ale nic nestalo. Škoda přesáhla podle vyšetřovatelů 50 milionů korun. Na místě zůstávají dvě jednotky hasičů.

     

Hasiči dohasili poslední ohnisko požáru kolem sobotních 6 ráno. Na místě zůstává jedna profesionální a jedna dobrovolná jednotka pro případ, že by se požár znovu rozhořel. Během nočního hašení se nikdo nezranil, všichni zaměstnanci se po vypuknutí požáru stihli evakuovat, událost se tak obešla zcela bez zranění.

Podle mluvčí středočeských hasičů Vladimíry Kerekové hořela hala, ve které je například pryskyřice na výrobu van. Příbramský starosta a bývalý člen představenstva Jindřich Vařeka (hnutí ANO) řekl, že podle zaměstnanců začalo hořet na stroji, který stříká vany polyuretanem.

Komentáře