Gospely opět zazní v příbramské nemocnici

Foto: Martin Janota

PŘÍBRAM – Před více než deseti lety oslovila nemocnice jeden z největších českých  gospelových sborů s prosbou, zda by byl sbor ochoten přijet do Příbrami a vystoupit bez nároku na honorář pro pacienty, zaměstnance nemocnice a také pro širokou veřejnost.  A vyšlo to.  Od té doby se z toho stala tradice, která bude pokračovat i letos.

Pěvecký sbor Maranatha Gospel Choir opět po roce zazpívá v prostoru před hlavním vstupem do nemocnice ve středu 12. června od 17 hodin. „V případě deštivého počasí se koncert přesune do přednáškového sálu ve 4. patře pavilonu C, ale prosíme vás, abyste se přimluvili za slunečný podvečer,“ říká tiskový mluvčí nemocnice Martin Janota.  Vstup na koncert je zdarma.

Maranatha Gospel Choir v současné době připravuje nové CD se záznamem živého koncertu v Rockové opeře v Praze, které vyjde na podzim. Nové CD bude mít také svůj křestní koncert, který se uskuteční letos v listopadu. Sbor kromě koncertů na českých i zahraničních pódiích také několikrát vystoupil v pořadu The Voice Česko Slovensko. Jako zajímavou a milou příležitost onačil sbor pozvání na Smetanovu Litomyšl, v rámci které sbor vystoupí 29. června.

Komentáře