Fotogalerie: Veteráni prvomájových Petrovic letos dorazili s dvouměsíčním zpožděním

Do Petrovic se pravidelně sjíždějí milovníci historických vozidel.

PETROVICE – Několik desítek veteránů v podobě aut a motorek se sjelo první červencovou sobotu na náměstí do Petrovic u Sedlčan na třetím ročníku akce Veteráni prvomájových Petrovic.

Akce se původně měla konat na začátku května, ale čáru přes rozpočet udělal pořadatelům koronavirus. Proto se akce konala s dvouměsíčním zpožděním. „Měli jsme na výběr, buď akci úplně zrušit, nebo ji posunout. Rozhodli jsme se pro druhou možnost. Není to ale jediné setkání autoveteránů u nás v letošním roce. Prvního srpna sem přijedou další v rámci 7. ročníku jízdy veteránů Chotovinské zatáčky, kteří už Petrovice navštívili v roce 2017,“ říká starosta Petrovic Petr Štěpánek.

Dopoledne se mohla veřejnost vystavené vozy důkladně prohlédnout na náměstí, kde také jednotlivé posádky plnily několik soutěžních úkolů. K vidění byly jak například prvorepublikové automobily, „Hadraplány“, Škodovky i vojenské jeepy a další vozy. Z motorek pak převládaly Jawy a nechyběl třeba i legendární „fichtl“.

Po obědě posádky jednotlivých vozidel vyrazily na okružní jízdu po okolí, kde na ně čekaly další soutěžní úkoly. Jejich úspěšné splnění rozhodovalo o konečném pořadí v jednotlivých kategoriích. Nicméně stejně nakonec jako v předchozích ročnících zvítězili všichni, kteří se zúč

astnili.

 

Komentáře