FOTOGALERIE: Sousoší Znamení zvěrokruhu je zpět na náměstí 17. listopadu

PŘÍBRAM – Keramické sousoší zvěrokruhu, je od dnešního dne zpět na svém místě. Sousoší prošlo složitým restaurátorským procesem pod dohledem předního odborníka v oboru, vedoucího ateliéru restaurování výtvarných děl sochařských Akademie výtvarných umění v  Praze sochaře Petra Siegla a od dnešního dne je zpět na svém místě.

Původní počet čtyř trysek kašny byl rozšířený na počet znamení zvěrokruhu a v provozu by kašna měla být do konce tohoto týdne. „Velice si vážíme spolupráce s akademií výtvarných umění, jejichž tým odvedl skvělou práci,“ uvedl místostarosta Václav Švenda s tím, že profesor Siegl spolupracuje s městem Příbram i na posuzování stavu dalších uměleckých památek v majetku města. „Oprava sousoší na náměstí 17. listopadu byla takovou první vlaštovkou, chystáme se postupně opravit, případně restaurovat i další sochy v Příbrami,“ dodal.

Samotná instalace sousoší se neobešla bez drobnějších komplikací s usazením, ale to už je, jak by se s nadsázkou dalo říci, v Příbrami taková tradice. Mnozí mají jistě ještě v paměti problémy s usazením koule na fontánu na náměstí TGM, kdy by se dalo říci, že položilo základy této „příbramské speciality“. Na druhou stranu je potřeba říci, že všechny práce a projekty takovéhoto typu prostě na podobné problémy mohou narazit a zatím se vždy nakonec zdárně dobraly svého konce.

Komentáře