Firmy odříkají městu zakázky na poslední chvíli

Příbramská radnice

PŘÍBRAM – Nečekaný problém musí řešit radnice u veřejných zakázek. Buď je o ně malý či nulový zájem, nebo firmy nakonec odmítnou podepsat s městem smlouvu. Příbrami tak přibývají odložené projekty. Mezi poslední, které putovaly k ledu, patří například výměna oken v Základní škole Jiráskovy sady nebo oprava některých chodníků.

Město vypsalo zakázku malého rozsahu na opravu chodníků, bohužel žádná firma o ni neprojevila zájem. „To je bohužel trend posledních měsíců, kdy firmy mají zakázek spoustu a tak se buď do nich nehlásí, nebo se naopak přihlásí do více výběrových řízení a pak si vyberou tu nejlukrativnější,“ konstatoval místostarosta Václav Švenda.  

Často se také stává, že se firma přihlásí, zvítězí, ale nakonec nepodepíše smlouvu. „To se nám stalo při zakázce na výměnu oken u školy v Jiráskových sadech, kde vítěz těsně před podpisem smlouvy jí odmítl realizovat,“ uvádí jeden z příkladů Václav Švenda. Město proto bude tyto projekty znovu vyvěšovat na úřední desce, případně na ně vyhlásí nové výběrové řízení.

Komentáře