Dobrovolníci úklizeli Příbram

Foto: archiv Antonína Schejbala

PŘÍBRAM – Stovky dobrovolníků v sobotu vyrazily do přírody uklidit odpad v rámci dalšího ročníku akce Ukliďme Česko. Organizátoři akce, kterými většinou byly městské a obecní úřady, ale často také nejrůznější spolky či politické strany pro ně připravili pytle a rukavice někde i třeba malé občerstvení.

Některé skupiny na úklid vyrazily hned ráno, jiní jako například příbramští Piráti poobědvali a do terénu vyrazili až ve 13 hodin. Piráti a jejich příznivci uklízeli v ulici Pod Haldou v okolí tamních garáží.

Nominovaní členové osadního výboru Březové Hory zase uklízeli v Jarolímkových sadech, kde jedna z nich Markéta Škodová připravila i malé občerstvení v podobě štrůdlu a kafe. V rámci úklidu na Březových Horách dobrovolníci zjistili, že by možná bylo potřeba už odstranit vrstvu nalepených plakátů na plakátovací ploše na náměstí J. A. Alise, protože se jim podařilo mezi jednotlivými vrstvami objevit plakát zvoucí na akci v restauraci Sebastopol v září 2013…

Na Brodě se zase dobrovolníci zaměřili především na vyhozené pneumatiky podél cesty směrem do příbramské čtvrti Sázky. Ostatně právě na pneumatiky byl letošní ročník celkově zaměřený. Další úklidový den se uskuteční na podzim.

Komentáře