Dobrovolníci pokračují v obnově Svatohorského sadu, zapojit se ale může kdokoli

Foto: archiv spolku Svatohorské sady

PŘÍBRAM – O obnovu poněkud zpustlého Svatohorského sadu se už několik měsíců snaží skupina dobrovolníků složených především z lidí bydlících v okolí. I když se v letních měsících nemůže kácet a řezat, spolek Svatohorské sady Příbram nezahálí a pracuje na dalších činnostech.

V uplynulých měsících se členům spolku například podařilo „dotáhnout“ do úspěšného konce oficiální registraci spolku u Městského soudu v Praze, nyní si nás tedy každý může dohledat i pod IČ 10933727. „Na tento stěžejní krok jsme navázali dalším, který považujeme za neméně důležitý – tím je založení transparentního účtu,“ dodávají.

Naše práce a cíl je jednoduchý – vrátit původní podobu, účel a ráz Svatohorskému sadu. „Máme to štěstí, že na území našeho města se tato obrovská plocha, která slouží všem, nachází. Nicméně její údržba je velmi náročná a bez podpory to nepůjde,“ říká člen spolku Luboš Řezáč.

Pro svou činnost ale spolek potřebuje i nějaké ty finance. Jednou z možností, jak ho podpořit, je finanční dar na zmíněný transparentní účet číslo 2502009573/2010 u Fio banky. Spolek bude rád za  každý příspěvek, ať už jednorázový nebo pravidelný, například formou trvalé platby.  Pomůže i taková trvalá platba jako například 50,-Kč měsíčně.  „Může se to zdát jako kapka v moři, ale pokud se tyto „padesátky“ sejdou v jedné kapse, rádi Vám dáme zpětnou vazbu, co se za Vaše příspěvky podařilo nakoupit. Zatím jsme na své náklady kupovali především řetězy do pil a jejich broušení, nářadí, pohonné hmoty, ochranné pomůcky a podobné drobnosti, které ovšem i tak dosáhli několika tisíc korun. Do budoucna bychom pak rádi koupili další nářadí, stroje nebo zaplatili odborné firmy a vrátili Svatohorským sadům a Svaté Hoře samotné jejich lesk,“ přibližují své cíle se Svatohorským sadem členové spolku.

Samozřejmě se nespoléhají  jen na pomoc jednotlivců, ale oslovují také místní i celostátní firmy, zjišťují možné dotační tituly a spolupracují i s městem Příbram, které jim podle jejich slov v mnohém vychází vstříc. Kdokoli by chtěl spolek nějakým způsobem podpořit a to jak samotnou účastí na některé z brigád nebo finančně, nalezne kontakt na spolek na jejich facebooku Svatohorské sady Příbram, nebo lze napsat mail na svatohorskesady@gmail.com.

„V neposlední řadě bychom Vás pak také rádi nalákali. V sadech neplánujeme jen dřinu a lopotění, naopak! Sledujte nás na našich facebookových stránkách nebo v médiích, kde brzy zveřejníme podrobnosti k plánované akci pro všechny příznivce krásné přírody, dobrého jídla a pití a příjemné společnosti,“ dodávají závěrem členové spolku Svatohorské sady.

Komentáře